język polski język angielski język czeski

Dla miłośników aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek posiada dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne i psychiczne, ale również na aktywność społeczną zarówno ludzi młodych jak i starszych. Pozwala na skuteczne rekompensowanie strat związanych z wysoką aktywnością zawodową, a także nie prowadzi do izolacji osób od siebie.

 

Podróże i wycieczki stymulują proces uczenia się poprzez zdobywanie nowych doświadczeń, a także poszerzają zainteresowania i umiejętności.

Ruszaj po zdrowie!

Aktywność fizyczna stanowi niezbędny element prawidłowego funkcjonowania procesów metabolicznych oraz fizjologicznych w każdym organizmie. Brak ruchu to niejednokrotnie prosta droga do zachorowania na cukrzycę, otyłość, choroby serca, a także zmian w obrębie kręgosłupa czy stawów. Już od najmłodszych lat powinniśmy dbać o prawidłową kondycję i poświęcać minimum godzinę dziennie na aktywność fizyczną. Wcześniejsze wyrobienie odpowiednich nawyków uchroni nas przed problemami, które mogą pojawić się w przyszłości. Zamień siedzenie przy komputerze, jazdę samochodem, windą na bieganie, spacer, wejście po schodach, a zobaczysz jak takie stopniowo wprowadzane zmiany wpłyną na twój organizm.  

Minimalizuj ryzyko

Należy pamiętać, że każdy aktywny wypoczynek może wiązać się z ryzykiem pojawienia się powierzchniowych uszkodzeń naskórka, otarć lub skaleczeń. Dlatego ważne jest aby odpowiednio wyposażyć apteczkę w najważniejsze produkty pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy. Poza środkami do dezynfekcji i oczyszczania skaleczeń, niezbędnym elementem, którego nie może zabraknąć są plastry z centralnie umieszczonym opatrunkiem.

ACTIVEpro - ochrona zdobywców

Zawsze pod ręką warto mieć zestaw dla aktywnych ACTIVEpro zapewniających optymalną ochronę w każdej ekstremalnej sytuacji. Podczas treningu istotne jest, aby zastosowane plastry nie ograniczały ruchu, dlatego też plastry ACTIVEpro są miękkie i elastyczne zapewniając pełną swobodę ruchu zwłaszcza w zgięciach ciała jak łokcie czy kolana. Wodoodporne podłoże produktu eliminuje ryzyko odklejenia się podczas kontaktu z wodą i chroni przed zabrudzeniem, a centralnie umieszczony wkład chłonny pokryty nieprzywierającą  do rany warstwą zapewnia bezpieczną i bezbolesną zmianę opatrunku. 

Część plastrów transparentnych na mikroporowatej paroprzepuszczalnej folii umożliwia dyskretne zabezpieczenie uszkodzonych warstw skóry. Jeśli potrzebna jest skuteczniejsza ochrona przed wilgocią rekomendujemy zastosowanie zestawu AQUA PRO, w którym znajdują się prostokątne plastry umożliwiające pełną izolację od wody.

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 6 kwiecień 2021
Dla miłośników aktywnego wypoczynku