język polski język angielski język czeski

Domowa apteczka – niezbędne plastry w każdej sytuacji

Apteczka stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. Regularnie sprawdzana zawartość i weryfikacja dat przydatności leków oraz opatrunków pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu w sytuacji, gdy pojawi się problem zdrowotny. Warto zaopatrzyć się w podstawowe środki pierwszej pomocy, aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny.

 

Apteczka pierwszej pomocy

Najwięcej wypadków zdarza się w domu, dlatego apteczka domowa powinna zawierać więcej materiałów niż standardowe apteczki samochodowe lub podróżne. Kompletując zawartość apteczki pamiętaj o poniższych zasadach.

Farmaceutyki

Lekarstwa należy przyjmować tylko w uzasadnionych przypadkach oraz przy określonych dolegliwościach. Środki przeciwbólowe nie powinny być odpowiedzią na każdy pojawiający się ból. Jeśli borykasz się z przewlekłą chorobą przepisane przez lekarza medykamenty powinieneś mieć zawsze przy sobie. Istotne jest, aby apteczka domowa zawierała wszystkie niezbędne elementy w zależności od indywidualnych potrzeb.
Zwróć uwagę, aby w apteczce znalazły się leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe z elektrolitami. Warto wyposażyć się w środki dezynfekcyjne oraz sól fizjologiczną do przemywania ran i skaleczeń. Jeśli masz do czynienia z alergią sezonową zadbaj o odpowiednią dostępność leków w danych sytuacjach.    
 

Plastry i materiały opatrunkowe

Plastry i materiały opatrunkowe, to grupa produktów, która powinna stanowić podstawowe wyposażenie każdej apteczki domowej. Obok produktów podstawowych apteczkę należy uzupełnić o plastry hipoalergiczne, oddychające i nieprzywierające do powierzchni rany. Polecanym rozwiązaniem jest zestaw plastrów rodzinnych FAMILYpro będących niezastąpionym elementem podczas domowych „katastrof”, również tych dziecięcych.  Różnorodność kształtów na każdy typ otarcia lub skaleczenia oraz dostępność w zestawie plastra wodoodpornego sprawdzą się w różnych sytuacjach.  Kolorowy print na jednym z rodzajów plastrów uśmierzy i załagodzi ból najmłodszych, a nie przywierający wkład chłonny zapewni bezpieczną i bezbolesna wymianę opatrunku. Jeśli najważniejsze dla Nas jest to aby być gotowym na ewentualną sytuację niepożądaną wyposaż się w zestaw UNIVERSAL co pozwoli na udzielenie pierwszej pomocy  przy otarciach lub skaleczeniach.  Jeśli potrzebujesz zestawu do konkretnej sytuacji (na wycieczkę lub wrażliwą skórę) zapoznaj się z pozostałymi produktami w Naszej ofercie (link do strony produktów). 

Pamiętaj

Pamiętaj o regularnej weryfikacji dat ważności środków opatrunkowych oraz leków, aby w pełni zachować prawidłowe właściwości produktów. Przynajmniej dwa razy w roku sprawdź czy wszystkie niezbędne elementy są na swoim miejscu, jeśli nie, niezwłocznie uzupełnij braki produktowe. Ponadto zwróć uwagę na sposób przechowywania apteczki, ponieważ zapewnienie odpowiednich warunków ochroni wyroby przed uszkodzeniem. Nie trzymaj apteczki w ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Pamiętaj, to pierwsza linia obrony przed niespodziewanym zagrożeniem zarówno dla Twojej rodziny jak i osób odwiedzających, nie bagatelizuj, bądź zawsze gotów na udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.    

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 1 kwiecień 2021
Domowa apteczka – niezbędne plastry w każdej sytuacji