język polski język angielski język czeski

Dla skór wrażliwych, reaktywnych, skłonnych do alergii

Skóra wrażliwa to problem, z którym boryka się co drugi człowiek, często szukając pomocy w gabinetach dermatologicznych oraz kosmetycznych. Skóra wrażliwa jest podatna na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych prowadzących do pojawienia się zaczerwienienia, świądu, pokrzywki, pieczenia, złuszczania naskórka lub innych nieprzyjemnych dolegliwości.

 

Nie należy porównywać skóry wrażliwej ze skórą alergiczną, ponieważ różnią się zarówno pod względem mechanizmu powstawania zmian jak i sposobu pielęgnacji.

Skóra wrażliwa 

Cechą wyróżniającą skórę wrażliwą jest jej hiperreaktywność, co sprowadza się do natychmiastowego i  nadmiernego reagowania na czynniki pochodzenia zewnętrznego, z którymi ma do czynienia. Skóra nadmiernie się rumieni w wyniku nadreaktywności naczyń krwionośnych. Wykazuje także wysoką podatność na podrażnienia z powodu ułatwionego wnikania do jej wnętrza czynników drażniących. Jest to możliwe ze względu na jej delikatną strukturę o zwiększonej przepuszczalności. Do wystąpienia objawów dochodzi w miejscu działania czynnika drażniącego. Mechanizm powstawania zmian uaktywnia się w naskórku, gdzie dochodzi do zniszczenia płaszcza hydrolipidowego oraz komórek warstwy rogowej.

Skóra alergiczna

Jeśli mamy do czynienia ze skórą alergiczną jedną z najważniejszych cech różnicujących jest opóźniony czas wystąpienia reakcji takiej jak zaczerwienienie, rumień, pokrzywka czy wysypka alergiczna. Najczęściej do pojawienia się pierwszych objawów dochodzi po kilku dniach od kontaktu z określonym bodźcem. Zmiany obejmują znaczną powierzchnię ciała, niekoniecznie w miejscu działania czynnika drażniącego. Mechanizm powstawania alergii skórnej jest wywoływany przez układ immunologiczny i przebiega na poziomie skóry właściwej. Nie zachodza w nim procesy niszczenia naskórka.

Spadek zdolności regenarcyjnych w skórze u seniorów

Wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić zdolności regeneracyjne. Dochodzi do spadku metabolizmu - starsze komórki wolniej zastępowane sa nowymi, a wszelkie powstałe na skórze rany goją się znacznie dłużej. Osoby starsze często narażone są na zranienia z powodu cienkiej skóry oraz wielu chorób typowych dla takiego wieku np. cukrzyca, otyłość czy miażdżyca.

Rozwiązanie idealne dla nadwrażliwej i cieńskiej skóry 

Stworzony z myślą o potrzebach problematycznej skóry zestaw SENSITIVE, dzięki nowej, niespotykanej na rynku silikonowej formule kleju znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia dodatkowych podrażnień naskórka. To rozwiązanie ogranicza ryzyko narażenia delikatnej i wrażliwej skóry na niedogodności powstałe podczas opatrywania otarć i skaleczeń. Nowatorska formła kleju zapewnia odpowiednią wymianę gazową przez co pozwala skórze oddychać. Możliwość bezpolesnego odklejenia i ponownego skutecznego przyklejenia pozwala na repozycję plastra, w przypadku konieczności poprawienia opatrunku. 

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 1 kwiecień 2021
Dla skór wrażliwych, reaktywnych, skłonnych do alergii